Aicina pieteikt dalību atklātā ūdens peldēšanas sacensībām

  • 28.07.2022.

Liepājā, atpūtas vietā “Beberliņi”, 13. augustā, pirmoreiz tiks rīkotas atklātā ūdens distanču peldēšanas sacensības – Liepājas atklātais peldējums, kuras pulcēs dalībniekus no visas Latvijas. Ikviens interesents mājaslapā veloronis.lv līdz 12. augustam aicināts iepazīties ar sacensību nolikumu un reģistrēties vienai vai vairākām peldējuma distancēm no 100 līdz 2000 metriem.

Liepājas atklātā peldējuma galvenie mērķi ir veicināt peldēšanas attīstību Liepājā kā visiem pieejamu sporta veidu un noskaidrot distanču labākos peldētājus. Tāpat rīkotāji vēlas veicināt cilvēku regulāru nodarbošanos ar fiziskām aktivitātēm brīvā dabā un popularizēt saudzējošu attieksmi pret dabu un tīru vidi.

“Šogad dalībniekus sacensībām pulcēsim Beberliņu ūdenskrātuvē – ar startu peldvietas ziemeļu daļā pie Piedzīvojumu parka “Tarzāns” (Lībiešu 8, Liepāja), bet nākotnē, lai sacensības padarītu atraktīvākas un piesaistītu jaunus peldētājus, rīkošanas vietu pamainīsim,” apgalvo Inga Krivcova, biedrības “VeloRonis” valdes priekšsēdētāja. “Šovasar atklāsim peldējumus mums ļoti pazīstamā vietā, kas arī būs ļoti pateicīga, lai sekotu un atbalstītu garāko distanču peldētājus, jo viņus varēs saskatīt un sekot visā distances garumā, līdzjutējiem ejot apkārt Beberliņu ūdenskrātuvei.”

Sacensībās dalībnieki tiks vērtēti septiņās vecuma grupās un četros dažāda garuma peldējumos – VELOROŅA 100, 400, 1000 un 2000 metru distancēs. Rīkotāji norāda, ka distanci dalībnieks drīkst veikt jebkurā peldēšanas stilā un tērpā, bet nav atļauts izmantot peldēšanas palīglīdzekļus, izņemot drošības pludiņu.

Iepriekšējā pieteikšanās līdz 12. augustam notiek mājaslapā veloronis.lv, aizpildot dalībnieka pieteikuma anketu. Lētākā pieteikšanās pieejama līdz 8. augustam. Reģistrēties peldējuma distancēm var dalībnieki no 7 gadu vecuma. Dalībniekiem, kas jaunāki par 18 gadiem, atbildību par sacensību nolikuma ievērošanu un veselības stāvokļa atbilstību izvēlētajai distancei uzņemas vecāki, aizbildnis vai pilnvarotā persona, parakstoties dalībnieku sarakstā 13. augustā klātienē.

Sacensību dalībniekiem tiks nodrošināts starta komplekts, mantu glabātuve, velonovietne, oriģināla medaļa par dalību sacensībās, 1.-3.vietu ieguvējiem katrā grupā diploms un balvas no sacensību atbalstītājiem, kā arī balva absolūtajam uzvarētājam katrā distancē.

Sacensību rīkotāji norāda, ka peldēšanas uzsākšana vasarā var arī noderēt kā pakāpeniska norūdīšanās ziemas peldēšanas jaunajiem interesentiem, lai pievienotos kuplajam un draudzīgajam Liepājas roņu pulkam rudenī.

Distanču peldēšanas sacensības atklātā ūdenī “Liepājas atklātais peldējums” organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu. Vairāk informācijas par Liepājas atklāto peldējumu pieejama mājaslapā veloronis.lv.

Foto: Kārlis Volkovskis