Aicina reģistrēties Latvijas orientēšanās nakts sacensībām

  • 11.09.2020.

Jau ceturto gadu Eiropas sporta nedēļas ietvaros Latvijas Orientēšanās federācija aktīvās atpūtas interesentiem sarūpējusi neaizmirstamu un aizraujošu piedzīvojumu – Latvijas orientēšanās nakti, kas Liepājā norisināsies 25. septembrī ar startu LOC Manēžā. Organizatori aicina dalībniekus pieteikt dalību bez maksas līdz 21. septembrim mājaslapā rogaining.lv/onakts. Šis būs viens no četriem lielākajiem bezmaksas Eiropas Sporta nedēļai veltītajiem pasākumiem Liepājā šoruden.

 

Latvijas orientēšanās nakts šogad pulcēs dalībniekus 13 Latvijas pilsētās un novados – arī Talsos, Vecumniekos, Rīgā, Limbažos, Ikšķilē, Saulkrastos, Cēsīs, Daugavpilī, Tukumā, Salaspilī, Pļaviņās,   Siguldā un Liepājā. Katrā pilsētā tas būs kā atsevišķs pasākums ar atsevišķu apbalvošanu.

Dalībniekiem sacensību reģistrācijā tiks izsniegta sacensību karte mērogā 1:15000 (A3 formāts). Kartes pamatne būs veidota no karšu izdevniecības “Jāņa sēta” materiāliem. Katrai komandai tiks piešķirta viena karte, kas izgatavota no ūdensizturīga materiāla.

Atzīmēšanās kontrolpunktos notiks izmantojot Qrenteerings Android vai iOS mobilo aplikāciju, kurā būs iespēja nolasīt QR kodus kontrolpunktos.

Liepājniekiem kontrolpunkti tiks izvietoti pilsētas ielās un parkos, lai tiem ērti varētu piekļūt arī ģimeņu komandas. Punktu vērtības kartē no 2 līdz 10.

Pieejamas četras vērtēšanas grupas:

  • OPEN – komandā no 2 līdz 5 cilvēkiem bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais;
  • Sievietes – komandā 2 līdz 5 sievietes bez vecuma ierobežojuma, vismaz viena pieaugusī (vismaz 18 gadus veca);
  • Ģimeņu – komandā no 2 līdz 5 cilvēkiem, vismaz viens bērns līdz 14 gadu vecumam, kā arī vismaz viens pieaugušais;
  • Veterāni – komandā no 2 līdz 5 cilvēkiem, visi vecumā virs 55 gadiem.

Latvijas orientēšanās nakts sacensību formāts saskaņā ar Latvijas Orientēšanās federācijas (LOF) apstiprinātajiem noteikumiem – 3 stundu sacensības rogainingā. Rogainings ir komandu orientēšanās sports apvidū īpaši garā distancē. Komanda (2 līdz 5 dalībnieku sastāvā) apmeklē kontrolpunktus izvēles secībā noteiktā laikā. Komandas uzdevums ir, orientējoties apvidū ar kartes un kompasa palīdzību, iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kuri tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu. Kontrolpunktiem ir dažādas ieskaites punktu vērtības, ko parasti apzīmē ar pirmo ciparu kontrolpunkta numurā. Komandas četrās dažādās ieskaites grupās tiek vērtētas pēc iegūto punktu summas.

Pēc pasākuma rezultātu apkopošanas – ap plkst. 23.30 notiks ātrāko komandu apbalvošana.

Dalība sacensībās ir bezmaksas, bet pieteikšanās līdz 21. septembrim mājaslapā rogaining.lv/onakts, kā arī limitētam dalībnieku skaitam iespējama vēl sacensību dienā uz vietas.

 

Uzziņai:

 

Septembra nogalē Eiropas Sporta nedēļas ietvaros norisināsies vēl trīs pasākumi, kuri ir piemēroti jebkurai vecuma grupai. Organizatori dalībniekiem nodrošina iespēju startēt bez maksas visos pasākumos.

Sestdienas, 26. septembra, vakarpusē pie LOC baseins&SPA tiks dots starts vienlaicīgi diviem pasākumiem – Nakts peldējumam telpās, kas būs jautrs pusstundas peldējums baseinā, un azartiskām veloorientēšanās sacensībām Liepājā – “Nakts Velobumam” pilsētvidē, kurās dalībnieki ar mobilo aplikāciju varēs vākt punktus un atzīmēties kontrolpunktos.

Savukārt svētdienas, 27. septembra, pusdienlaikā pie Beberliņu ūdenskrātuves Eiropas Sporta nedēļu Liepājā noslēgs “BeActive pārgājiens” ar orientēšanās elementiem. Pārgājienā tiks piedāvāta 5 km ģimenes trase un 15 km BeActive pārgājiens, kas vedīs pa dažādām interesantām vietām un objektiem.

Visu Eiropas Sporta nedēļas nogales pasākumu organizatori aicina liepājniekus iepriekš veikt dalības reģistrāciju internetā, kas ļautu laicīgi noteikt aptuveno interesentu skaitu un sagatavot sacensībām nepieciešamos materiālus.

Precīza pieteikšanās informācija un īsi apraksti visiem četriem pasākumiem atrodama mājaslapas veloronis.lv sadaļā ”Sporta nedēļa”.

 

Foto: Valērija Kudrjanoka