Aicina reģistrēties ziemas peldēšanas čempionātam

  • 10.12.2018.

Lai iedzīvotāju vidū popularizētu norūdīšanos un ziemas peldēšanu, jaunā gada sākumā, 26. janvārī, Liepājā,atpūtas vietā “Beberliņi”, norisināsies XV Latvijas atklātais ziemas peldēšanas čempionāts distancēs no 25 līdz 450 metriem. Ikviens interesents aicināts reģistrēties čempionātam mājaslapā veloronis.lv, kur pieejams arī sacensību nolikums. Atklātās ziemas peldēšanas sacensības Liepājā norisināsies jau septīto reizi. 

Sacensībās var piedalīties 200 dalībnieku, sasniedzot šo skaitu pieteikumu pieņemšana var tikt pārtraukta. Reģistrācija internetā ilgs līdz 21. janvārim.

Pērnā gada ziemas peldēšanas sacensībās sešu distanču peldējumos ar laika kontroli startēja 208 dalībnieki, no kuriem 34 bija Liepājas roņi. Čempionāta tālākais viesis Davādorjs Šagdarsurens (Davaadorj Shagdarsuren) caur Baltkrieviju uz Liepāju mēroja aptuveni 7000 kilometru no Mongolijas.

Ziemas peldēšanas čempionāta mērķis ir pulcināt Latvijas un starptautiskos ziemas peldētājus, turpinot ikgadējo tradīciju. Popularizēt norūdīšanos un ziemas peldēšanu iedzīvotāju vidū, aktivizēt jau esošo ziemas peldētāju klubu darbību,kā arī sadarbību starp tiem, vietējām pašvaldībām, sabiedriskajām un komercorganizācijām.

Kā norāda organizatori, tad visu distanču dalībnieki saņems starta komplektu ar atbalstītāju veltēm. Arī šogad kāds no maksas distanču dalībniekiem saņems balvu – sacensību atbalstītāja TALLINK ceļojuma dāvanu karti – jūras ceļojumu  maršrutā Rīga – Stokholma –Rīga vienai līdz četrām personām ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa. Turklāt, turpinot tradīciju, viens no sacensību dalībniekiem dosies mājās ar jaunu velosipēdu.

2019.gada Latvijas ziemas peldēšanas čempionāts norisināsies sešās disciplīnās: 25m brasā, 50m brīvajā stilā, 100m, 200m un 450m brīvajā stilā, klubu stafetē 4x25m brīvajā stilā, kā arī jauno roņu un roņu distancē. Pasākumu organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs “VeloRonis” sadarbībā ar Sporta pārvaldi un Vides veselības un sabiedrības līdzdalības daļu. Vairāk informācijas par ziemas peldēšanu, treniņiem un sacensībām pieejama mājaslapā veloronis.lv