Ar veloorientēšanās sacensībām atzīmēs aktīvās riteņbraukšanas sezonas noslēgumu

  • 15.09.2022.

Ar veloorientēšanās sacensībām “Nakts Velobums” 30. septembrī atzīmēs noslēgumu aktīvās riteņbraukšanas sezonai un Eiropas Sporta nedēļai, kas šoruden norisinās no 23. līdz 30. septembrim. Šogad riteņbraucēji Nakts Velobuma kopējam visu distanču startam pulcēsies skvērā pie “Čili Pizza” Stendera ielā. Organizatori aicina pieteikt dalību sacensībām līdz 28. septembrim mājaslapā veloronis.lv/nakts-velobums.

Arī šogad “Nakts Velobumā” velobraucēju komandas naktī pārvietosies ar velosipēdiem, lai ar mobilo aplikāciju vāktu punktus un atzīmētos pēc iespējas vairāk kontrolpunktos visā pilsētas teritorijā.

Dalībnieki aicināti iepazīties ar sacensību nolikumu mājaslapā veloronis.lv un reģistrēties komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem kādā no šīm distancēm:

  • Jauno ģimeņu – komandā jābūt vismaz vienam bērnam līdz 7 gadu vecumam un vismaz vienai pilngadīgai personai;
  • Ģimeņu – komandā jābūt vismaz vienam bērnam līdz 14 gadu vecumam, kā arī vismaz vienai pilngadīgai personai;
  • OPEN – komandas dalībnieki bez vecuma ierobežojuma un vismaz viena pilngadīga persona;
  • Veterāni – komandas dalībnieki visi vecumā virs 60 gadiem.

Pēc pasākuma rezultātu apkopošanas notiks katras vērtējuma distances trīs ātrāko komandu apbalvošana.

Sacensības organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” ar Liepājas valstspilsētas, picērijas “Čili Pizza”, Liepājas piedzīvojumu parka “Tarzāns” un uzņēmuma “Eugesta” atbalstu.

Uzziņai:

Eiropas Sporta nedēļu Liepājā atklās piektdienas, 23. septembra, vakarpusē pie LOC Manēžas ar startu tradicionālajām Latvijas orientēšanās nakts sacensībām, kurās dalībnieki pārvietojoties kājām ar mobilo aplikāciju vāks punktus un atzīmēsies kontrolpunktos. Dalībnieku reģistrācija līdz 19. septembrim mājaslapā rogaining.lv/onakts/. Latvijas Orientēšanās nakti organizē Latvijas Orientēšanās federācija ar Liepājas valstspilsētas, Latvijas Sporta federāciju padomes, orientēšanās kluba “DR-Krasts”, karšu izdevniecības “Jāņa sēta” un Liepājas Olimpiskā centra atbalstu.

Gan Latvijas orientēšanās nakts, gan Nakts Velobuma dalībniekiem sacensību reģistrācijā tiks izsniegta sacensību karte mērogā 1:15000 (A3 formāts). Kartes pamatne būs veidota no karšu izdevniecības “Jāņa sēta” materiāliem. Katrai komandai tiks piešķirta viena karte, kas izgatavota no ūdensizturīga materiāla. Punktu vērtības kartē no 2 līdz 10.

Sacensības norisināsies saskaņā ar Latvijas Orientēšanās federācijas (LOF) apstiprinātajiem noteikumiem rogainingā. Rogainings ir komandu orientēšanās sports apvidū garā distancē, kurā komandai divu līdz piecu dalībnieku sastāvā jāapmeklē kontrolpunkti izvēles secībā noteiktā laikā. Komandas uzdevums ir, orientējoties apvidū ar kartes un kompasa palīdzību, iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kuri tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu. Kontrolpunktiem ir dažādas ieskaites punktu vērtības, ko parasti apzīmē ar pirmo ciparu kontrolpunkta numurā. Komandas četrās dažādās ieskaites grupās tiek vērtētas pēc iegūto punktu summas. Atzīmēšanās kontrolpunktos tiek veikta ar Qrenteering mobilo aplikāciju – nolasot QR kodus kontrolpunktos. Sacensību dienā katrai komandai nepieciešams uzlādēts vismaz viens Android vai iOS mobilais telefons ar iespēju uzstādīt aplikāciju.

“Nakts Velobuma” formāts, kontrolpunktu atzīmēšanas kārtība, norises ilgums (vienas un divu stundu) un vērtēšanas grupas būs līdzīgas “Latvijas orientēšanās nakts” sacensību formātam, tikai kontrolpunkti būs izvietoti plašākā teritorijā un sacensība būs dinamiskāka.

Abu Eiropas Sporta nedēļas pasākumu organizatori aicina liepājniekus iepriekš veikt dalības reģistrāciju internetā, kas ļautu laicīgi noteikt aptuveno interesentu skaitu un sagatavot sacensībām nepieciešamos materiālus.

 

Foto: M27 Media