Eiropas Sporta nedēļas nogalē aicina uz rudenīgu pārgājienu

  • 18.09.2020.

Svētdien, 27. septembrī, Eiropas Sporta nedēļas ietvaros Liepājā notiks rudenīgs “#BeActive pārgājiens” no Beberliņiem, kurā piedalīties var ikviens interesents neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības. Turklāt liepājnieki un viesi aicināti izvēlēties 5 vai 15 km distanci un doties pārgājienā kopā ar vismaz vienu draugu, ģimenes locekli vai paziņu, kas ikdienā līdz šim nav bijis aktīvs – tādējādi atbalstot Eiropas Sporta nedēļas moto – #Piecelies un piecel draugu!

Pārgājienam pieteikties līdz 26. septembrim var mājaslapā pargajiens.lof.lv., bet pasākumā dienā klātienē pārgājiena centrā.

27. septembrī dalībnieki pēc ierašanās pārgājiena centrā Beberliņos varēs bez maksas saņemt dalībnieka numuru, pārgājiena maršruta karti, kā arī doties 5 km ģimenes vai 15 km #BeActive pārgājienā, kurā iepazīt apkārtnes nozīmīgākos objektus, risināt uzdevumus un noslēgumā pēc finiša baudīt gardu zupu, kuru būs sarūpējuši organizatori. Distanču trases būs marķētas ar dažādu krāsu zīmēm.

Abās distancēs dalībniekiem būs iespējams arī veikt atjautības uzdevumus, lai par to veiksmīgiem atrisinājumiem finišā saņemtu saldu pārsteigumu. Uzdevumu risināšanai tiks izmantota LOF mobilo aplikāciju “Qrenteerings”. Uzdevumu atrašanās vieta būs atzīmēta pārgājiena maršruta kartē.

Organizatori lūdz ņemt vērā, ka distancē būs kāpnes un dažāda seguma meža taciņas, tādēļ pārgājiens nebūs piemērots ģimenēm ar bērnu ratiņiem. Pārgājienā ir atļauts doties kopā ar mājdzīvniekiem, izvērtējot viņu uzvedību un ievērojot dzīvnieka labturības noteikumus, taču dalībniekiem vajadzētu ņemt vērā, ka pasākumā būs daudz bērnu.

BeActive pārgājienu Liepājā organizē Latvijas orientēšanās federācija ar Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu.

Uzziņai:

Septembra nogalē Eiropas Sporta nedēļas ietvaros norisināsies vēl trīs pasākumi, kuri ir piemēroti jebkurai vecuma grupai. Organizatori dalībniekiem nodrošina iespēju startēt bez maksas visos pasākumos.

Piektdienas, 25.septembra, vakarpusē pie LOC Manēžas tiks dots starts Latvijas orientēšanās nakts sacensībām, kurās dalībnieki pārvietojoties kājām ar mobilo aplikāciju varēs vākt punktus un atzīmēties kontrolpunktos.

Sestdienas, 26. septembra, vakarpusē pie LOC baseins&SPA tiks dots starts vienlaicīgi diviem pasākumiem – Nakts peldējumam telpās, kas būs jautrs pusstundas peldējums baseinā, un azartiskām veloorientēšanās sacensībām Liepājā – “Nakts Velobumam” pilsētvidē, kurās dalībnieki ar mobilo aplikāciju varēs vākt punktus un atzīmēties kontrolpunktos.

Visu Eiropas Sporta nedēļas nogales pasākumu organizatori aicina liepājniekus iepriekš veikt dalības reģistrāciju internetā, kas ļautu laicīgi noteikt aptuveno interesentu skaitu un sagatavot sacensībām nepieciešamos materiālus.

Eiropas Sporta nedēļas nogales pasākumus Liepājā organizē veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” un Latvijas Orientēšanās federācija ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Liepājas Olimpiskā centra un Liepājas pilsētas atbalstu.

Precīza pieteikšanās informācija un īsi apraksti visiem četriem pasākumiem atrodama mājaslapas veloronis.lv sadaļā ”Sporta nedēļa”.

Foto: A.Puskina