Esi redzams – izgaismo velosipēdu Liepājā un Rīgā!

  • 11.11.2020.

Nav slikti laika apstākļi velo braukšanai, bet ir nepietiekoši aprīkots ritenis vai pats braucējs!

 

Aizvien vairāk cilvēku, pievēršoties veselīgam dzīvesveidam, ikdienas gaitās arī gada tumšajos mēnešos dodas ar velosipēdu. Tomēr ne vienmēr braucēji ir parūpējušies par savu drošību. Tādēļ Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), Valsts policija, Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs “VeloRonis” un mazumtirdzniecības uzņēmums “Narvesen” kopīgā akcijā “Izgaismo velosipēdu!” aicina riteņbraucējus aprīkot velosipēdus ar lukturiem un atstarotājiem, kā arī valkāt apģērbu ar atstarojošiem elementiem.

Akcijas laikā tie velosipēdisti, kuru braucamajiem nebūs lukturīši, saņems lampiņu komplektu, no tā baltā gaisma ir piestiprināma velosipēda priekšā, bet sarkanā – aizmugurē. Savukārt tie velobraucēji, kuri divriteni būs izgaismojuši, saņems “Narvesen” dāvāto karstā dzēriena kuponu.

 

Pirmais velosipēdistu drošības pasākums šoruden notika Rīgā, kura laikā tika izgaismoti apmēram 120 velobraucēji. Aptuveni puse sastapto riteņbraucēju nebija atbilstoši ekipēti.

 

Otrais velo lukturīšu dalīšanas pasākums jau būs plašāks. Tas notiks ceturtdien, 12.novembrī Liepājā, Lielajā ielā pie Tramvaja tilta, kā arī Rīgā, Jūrmalas gatves un Dzirciema ielu krustojumā. Abas akcijas sāksies plkst. 16.00.

 

Ja velosipēds ir aprīkots ar lukturīšiem vai atstarotājiem, tas ceļu satiksmē ir redzams vismaz no 150 metru attāluma. Savukārt, ja velosipēdam nav neviena gaismas elementa, autovadītājs to pamana pēdējā brīdī un, iespējams, vairs nepaspēj noreaģēt un laikus nobremzēt.

 

Šāda “neizgaismota” situācija ir par iemeslu daudzām traģēdijām uz Latvijas ceļiem, kuras notiek tieši gada tumšajos mēnešos. Valsts policijas apkopotā statistika liecina, ka šā gada 10 mēnešos ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši jau 16 bet ievainoti 608 velobraucēji. Liepājā šogad notikušas 37 avārijas, kurās ievainots 21, bet smagi cietuši 4 velobraucēji