Latvijas un ārvalstu roņi Liepājā pulcēsies uz ziemas peldēšanas sacensībām

  • 25.11.2019.

Lai Liepājā jau astoto reizi pulcētu ziemas peldētājus no Latvijas un ārvalstīm, jaunā gada sākumā, 25. janvārī, Liepājā, atpūtas vietā “Beberliņi” norisināsies tradicionālais Ziemas peldēšanas čempionāts distancēs no 25 līdz 450 metriem. Ikviens interesents aicināts reģistrēties čempionātam mājaslapā veloronis.lv, kur pieejams arī sacensību nolikums.

Ziemas peldēšanas čempionāta mērķis ir arī popularizēt norūdīšanos un ziemas peldēšanu iedzīvotāju vidū, aktivizēt jau esošo ziemas peldētāju klubu darbību, kā arī sadarbību starp tiem, vietējām pašvaldībām, sabiedriskajām un komercorganizācijām.

2020. gada sacensībās organizatori plāno uzņemt līdz 200 ziemas peldētājiem, sasniedzot šo skaitu pieteikumu pieņemšana var tikt pārtraukta. Reģistrācija internetā ilgs līdz 17. janvārim. Sacensības norisināsies Beberliņu ūdenskrātuvē speciāli izveidotā baseinā 5 celiņos. Paralēli būs iespēja iegremdēties mazajā āliņģī, tā sauktajā Jauno roņu distancē.

Vērot sacensības klātienē aicināts ikviens interesents, jo organizatori šo pasākumu veido ne tikai kā kvalitatīvas sacensības ziemas peldētājiem, bet arī kā relaksējošu atpūtu brīvā dabā sacensību apmeklētājiem un skatītājiem.

Paralēli peldēšanas sacensībām āliņģī, organizatori piedāvās vairākas bezmaksas atrakcijas bērniem, kā arī iespēju izvizināties ar ponijiem. Ja laikapstākļi būs piemēroti ziemas sporta aktivitātēm, ikviens ziemas peldētāju līdzjutējs aicināts ņemt līdz slēpes un slidas un izmantot iespēju sportiski pavadīt laiku kopā ar ģimeni, draugiem un domubiedriem.

Dalībnieki pēc peldes varēs sasildīties divās pirtiņās un karsta ūdens baļļā, kā arī būs pieejama bezmaksas tēja un zupa. Apmeklētāji varēs iegādāties siltus dzērienus un ēdienus izbraukuma tirdzniecības vietās.

Pērnā gada ziemas peldēšanas sacensībās sešu distanču peldējumos ar laika kontroli startēja 223 dalībnieki, kā arī 27 jaunie “roņi”, kuri peldēja bez laika kontroles.

Gatavojoties Atklātajam ziemas peldēšanas čempionātam, aktīvās atpūtas vietā “Beberliņi” norisināsies divi īpaši tematiskie ziemas peldēšanas koptreniņi – 15. decembrī un 12. janvārī. Par šiem pasākumiem detalizētāka informācija sekos pilsētas medijos.

Arī 2020. gada čempionātam ziemas peldētāji pulcēsies uz sacensību atklāšanu pulksten 12:00 ziemas peldvietā – Beberliņu ūdenskrātuves ziemeļu daļā –, pie piedzīvojumu parka „Tarzāns”, savukārt dalībnieku akreditācija sacensību vietā norisināsies no plkst. 10.00 līdz 11.00, kā arī iepriekšējā dienā, 24.janvārī no pulksten 17.00 – 20.00 viesnīcas “Līva” foajē..

Kā norāda organizatori, tad visu distanču dalībnieki saņems starta komplektu ar atbalstītāju veltēm. Arī šogad kāds no maksas distanču dalībniekiem saņems balvu – sacensību atbalstītāja TALLINK ceļojuma dāvanu karti – jūras ceļojumu maršrutā Rīga – Stokholma – Rīga vienai līdz četrām personām ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa. Turklāt, turpinot tradīciju, viens no sacensību dalībniekiem dosies mājās ar jaunu velosipēdu.

2020. gada Ziemas peldēšanas čempionāts Liepājā norisināsies septiņās disciplīnās: 25m brasā, 25m tauriņstilā, 50m brīvajā stilā, 100m, 200m un 450m brīvajā stilā, klubu jauktajā stafetē 4x25m, kā arī jauno roņu un roņu distancē. Čempionāts Liepājā būs arī XVI Latvijas ziemas peldēšanas čempionāta 2.posms. 1.posms norisinājās novembra sākumā Jelgavā. Pasākumu organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs “VeloRonis” ar Liepājas pilsētas atbalstu. Vairāk informācijas par ziemas peldēšanu, treniņiem un sacensībām pieejama mājaslapā veloronis.lv.

Interesanti fakti par 2019. gada čempionātu:

XV Latvijas atklātā ziemas peldēšanas čempionāta 450 metru distancē starp visām vecuma grupām triumfēja viesis no Kaļiņingradas Aleksejs Tsukanovs (Alexey Tsukanov) ar laiku 7 minūtes 43 sekundes. 200 metrus starp visām vecuma grupām visātrāk nopeldēja jelgavnieks Mihails Petrišins, kura rezultāts bija 2 minūtes un 51 sekunde.

100 metru distancē uzvarēja rīdzinieks Pāvels Šišlovs ar laiku 1 minūte 7 sekundes, savukārt 50 metros labāko laiku uzrādīja liepājnieks Romāns Miloslavskis, triumfējot distancē 28,09 sekundēs, bet 25 metros jau otro gadu pēc kārtas dominēja Baltkrievijas sportisti. Šoreiz uzvaras laurus plūca Dmitrijs Trusevičs (Dzmitry Trusevich) no Minskas, pieveicot distanci rekordlaikā 17,04 sekundēs.

Dāmu konkurencē ziemas peldēšanas čempionāta 200 metru distancē, uzlabojot savu personīgo rezultātu, tāpat kā pērn uzvaras laurus plūca Agate Ādiņa no Grobiņas ar laiku 4 minūtes 48 sekundes. Arī 100 metru distancē, tāpat kā pagājušajā gadā, tirumfēja Kristīne Rāte no Krimuldas novada ar laiku 1 minūte 42 sekundes. 50 metru distanci 32,85 sekundēs visātrāk nopeldēja Olga Šišlova no Rīgas, bet 25 metru distancē labāko laiku uzrādīja Diāna Timermane no Jelgavas, distanci pieveicot 19,75 sekundēs.