Latvijas ziemas peldētāji vienoti atklās jauno sezonu

  • 30.09.2021.

Svētdien, 3. oktobrī, pulksten 12 Latvijas ziemas peldētāji atklās 46. ziemas peldēšanas sezonu. Šogad Latvijas Ziemas Peldēšanas Federācijā apvienotie ziemas peldēšanas klubi nolēma atzīmēt sezonas atklāšanu visiem vienā laikā, bet katram savā peldvietā. Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” aicina ikvienu pievienoties svētdien neierastajā laikā sezonas atklāšanai Liepājā, Beberliņu ziemas peldvietā.

Pasākumam 3. oktobrī aicināti pievienoties gan pieredzējuši ziemas peldētāji, gan tādi, kuri tikai domā uzsākt rūdīšanos un pievērsties šai veselības stiprināšanas nodarbei.

Citkārt, iknedēļas ziemas peldēšanas nodarbībām, Liepājas ziemas peldētāji pulcēsies svētdienās pulksten 13 Beberliņu ūdenskrātuves ziemeļu daļā –, pie piedzīvojumu parka „Tarzāns”. Svētdienu peldes ir iespēja, malkojot līdzņemto tēju (reizēm arī sildoties pirtī), tikties ar citiem ziemas peldētājiem, kā arī apmainīties pieredzē un nākotnes plānos. Konkrētā teritorija kā ziemas peldvieta apstiprināta arī ūdenskrātuves apsaimniekošanas noteikumos.

 

Uzziņai:

Latvijas Ziemas Peldēšanas Federācija pagājušā gadā tika uzņemta Latvijas Tautas sporta asociācijā, līdz ar to ziemas peldēšana Latvijā oficiāli atzīta par tautas sporta veidu.

Ziemas peldēšanas sezona tiks atklāta arī ziemas peldētāju klubos Rīgā, Ventspilī, Jelgavā, Ozolniekos, Kuldīgā, Raganā, Jūrmalā un Saldū.

Lai gan, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, iepriekšējā sezonā tika atceltas sacensības un citi tradicionālie ziemas peldētāju pasākumi, roņi ziemā nepārtrauca rūdīties un nodarboties ar iemīļoto sporta veidu. Arī jaunā ziemas peldēšanas sezona tiek sagaidīta, nezaudējot optimismu un možumu, ko saglabāt palīdz veselīgs dzīvesveids.

Vairāk informācijas par ziemas peldēšanu, treniņiem un sacensībām pieejama mājaslapā veloronis.lv.

 

Foto: Kārlis Volkovskis