Liepājā atklās ziemas peldēšanas sezonu un gatavosies Latvijas un pasaules čempionātam

  • 03.10.2017.

Svētdien, 8. oktobrī plkst. 13.00 atpūtas vietā “Beberliņi” ar pirmo kopīgo treniņu tiks atklāta jaunā ziemas peldēšanas sezona. Uz pasākumu aicināti gan pieredzējuši ziemas peldētāji, gan tādi, kuri tikai domā uzsākt rūdīšanos, stiprinot savu imunitāti un veselību.

 

Tāpat kā pagājušajā sezonā, arī šogad ziemas peldētāji pulcēsies kopīgām peldēm ik svētdienu pulksten 13.00 Beberliņu ūdenskrātuves ziemeļu daļā – pie piedzīvojumu parka „Tarzāns”.

 

Lai arvien vairāk cilvēku pievērstu veselīgam dzīvesveidam, ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas veselība veicināšanas projektu konkursā iegūto atbalstu arī šajā ziemas peldēšanas sezonā ik pēc trim nedēļām plānoti četri tematiskie treniņi. Tematiskajos treniņos arī šogad tiks piesaistīti citu sporta veidu pārstāvji un veselības veicināšanas speciālisti, kas dalīsies savā pieredzē un zināšanās, tādēļ uz treniņiem aicināti ne tikai ziemas peldētāji, bet arī citi interesenti.

 

Pēc pirmās koppeldes 8.oktobrī dalībnieki varēs sasildīties pārvietojamā pirtiņā, pie kuras Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs “Veloronis” šogad tikusi, piesaistot Liepājas pilsētas pašvaldības nevalstisko organizāciju projektu konkursā iegūto līdzfinansējumu. Interesentiem, kuri tikai domā uzsākt rūdīšanos, pēc treniņa būs iespēja aprunāties un lūgt padomus jau pieredzējušiem ziemas peldētājiem. Būs pieejama arī silta tēja un uz ugunskura vārīta zupa.

 

Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs “Veloronis” sadarbībā ar Sporta pārvaldi un pašvaldības administrācijas Vides veselības un sabiedrības līdzdalības daļu ik gadu janvārī atpūtas vietā “Beberliņi” rīko vērienīgas ziemas peldēšanas sacensības. Šogad pirmo reizi Liepājas ziemas peldētājiem uzticēts rīkot arī atklāto Latvijas ziemas peldēšanas čempionātu, kas līdz šim bija norisinājies Rīgā un Jūrmalā. Uz čempionātu, kas notiks 2018. gada  27.janvārī, vēlmi ierasties jau izteikuši peldētāji no Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Baltkrievijas, Krievijas un pat Mongolijas.

 

Tāpat šī sezona ir ziemas peldēšanas pasaules čempionāta sezona. Čempionāts norisināsies Tallinā no 6. līdz 10.martam. Uz pasaules čempionātu dosies arī Liepājas ziemas peldētāji, tādēļ sagaidāma interesanta un spraiga ziemas peldēšanas sezona. Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs  “Veloronis” aicina ikvienu, kurš vēl nav uzdrošinājies, bet vēlas peldēt ziemā kaut ne sportiskos nolūkos, pievienoties iknedēļas koppeldēs, gūstot prieku, veselību un daudz jaunus, pozitīvus domubiedrus.