Liepājā Eiropas Sporta nedēļas nogales pasākumos peldēs, dosies pārgājienā, orientēsies skrienot un braucot ar velosipēdiem

  • 10.09.2020.

Eiropas Sporta nedēļas nogalē no 25. līdz 27. septembrim liepājnieki un Liepājas viesi varēs iesaistīties vairākos bezmaksas sporta pasākumos, kuros aktīvi pavadīt laiku varēs ikviens – neatkarīgi no vecuma un fiziskajām spējām, izbaudot sportiskas aktivitātes gan peldot baseinā, gan dodoties pārgājienā, gan tumsas aizsegā orientējoties pilsētvidē.

 

  • 25. septembris – “Latvijas orientēšanās nakts 2020” sacensības

Piektdienas vakarpusē pie LOC Manēžas tiks dots starts “Latvijas orientēšanās nakts” 3 stundu sacensībām, kurās dalībnieki ar mobilo aplikāciju varēs vākt punktus un atzīmēties kontrolpunktos. Šis būs viens no četriem lielākajiem bezmaksas Eiropas Sporta nedēļai veltītajiem nakts pasākumiem Liepājā šoruden. Sacensību norises centri būs atvērti arī citās Latvijas pilsētās.

Liepājniekiem kontrolpunkti tiks izvietoti pilsētas ielās un parkos, lai tiem ērti varētu piekļūt arī ģimeņu komandas.

Lai nodrošinātu visiem dalībniekiem pietiekamā daudzumā kartes, Latvijas orientēšanās nakts organizatori aicina dalībniekus reģistrēties līdz 21. septembrim. Reģistrācija būs iespējama arī uz vietas pasākuma dienā, bet ar ierobežotu karšu skaitu.

 

  • 26. septembris – “BeActive Sporta nakts Liepājā 2020” – Nakts peldējums telpās un veloorientēšanās pilsētvidē

Sestdienas vakarpusē pie LOC baseins&SPA tiks dots starts vienlaicīgi diviem pasākumiem.

“Nakts peldējums” telpās, kas norisināsies vienlaicīgi vairākās Latvijas pilsētās, Liepājā būs jautra un izglītojoša ballīte peldbaseinā, kurā bez maksas aicināti piedalīties visa vecuma aktīva dzīvesveida piekritēji, lai pusstundas peldējumā nopeldētu pēc iespējas lielāku distanci, kā arī apliecinātu to, cik interesanta un patīkama ir peldēšana – gan kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļa, gan kā izklaide bērniem un pieaugušajiem.

“Nakts peldējumā” dalībnieki var pieteikties peldējumiem kādā no četrām grupām jeb sesijām līdz 21. septembrim internetā vai reģistrēties klātienē pirms peldējuma, ja vēl būs pieejamas brīvas vietas izvēlētajā grupā.

 

“Nakts Velobums” Liepājā būs vienlaicīgi gan aktīvās velosezonas noslēguma pasākums, gan arī azartiska veloorientēšanās naktī ar mobilo aplikāciju un kontrolpunktiem visā pilsētas teritorijā. ”Nakts Velobums” sniegs iespēju ikvienam liepājniekam un pilsētas viesim bez maksas vienas vai divu stundu pasākumā  iepazīt pilsētu no cita skatu punkta un iesaistīties aizraujošās sacensībās, kuras garantēs atpūtu un jautras aktivitātes visām gaumēm, un savu zināšanu pārbaudi.

Organizatori aicina dalībniekus reģistrēties pasākumam līdz 21. septembrim, lai nodrošinātu visiem “Nakts Velobuma” dalībniekiem pietiekamā daudzumā kartes. Reģistrācija būs iespējama arī uz vietas pasākuma dienā, bet ar ierobežotu karšu skaitu.

 

Abi “BeActive Sporta nakts 2020” Liepājas pasākumi ir piemēroti jebkurai vecuma grupai. Organizatori ir plānojuši pasākumu tā, lai dalībniekiem būtu iespēja piedalīties gan abās disciplīnās, gan izvēlēties kādu no tām.

 

  • 27. septembris – “BeActive pārgājiens” ar orientēšanās elementiem

“BeActive pārgājiens” ar orientēšanās elementiem norisināsies Latvijas lielākajās pilsētās – Daugavpilī, Liepājā un Valmierā. Pārgājiena sākums Liepājā būs pie Beberliņu ūdenskrātuves.

Pārgājienā tiks piedāvāta 5 km ģimenes trase un 15 km BeActive pārgājiens, kas vedīs pa piepilsētu mežu interesantākajām vietām un objektiem.

Pārgājienam iepriekšējā pieteikšanās internetā tiek veikta līdz 26. septembrim, gan uz vietas pārgājiena centrā.

 

Visu Eiropas Sporta nedēļas nogales pasākumu organizatori aicina liepājniekus bez maksas iepriekš veikt dalības reģistrāciju internetā, kas ļautu laicīgi noteikt aptuveno interesentu skaitu un sagatavot sacensībām nepieciešamos materiālus.

Precīza pieteikšanās informācija un īsi apraksti visiem četriem pasākumiem atrodama mājaslapas veloronis.lv sadaļā ”Sporta nedēļa”.

 

Uzziņai:

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā un visā Eiropā notiks jau sesto gadu. Ar mērķi aicināt iedzīvotājus mainīt paradumus un būt fiziski aktīvākiem, Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) šogad no 23. – 30. septembrim visā Latvijā aicina ikvienu iesaistīties un sportot gan izglītības iestādēs, darba vietās, sporta un fitnesa klubos, kā arī brīvā dabā.

Organizācijas un sporta entuziasti var pieteikt savus Eiropas Sporta nedēļas pasākumus mājaslapā beactivelatvia.lv un savlaicīgi tos popularizēt sociālajos tīklos.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās ietvaros pavisam 41 Eiropas valstī tiks organizēti jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas jau tagad veiksmīgi īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā. Eiropas mēroga kampaņa mudina eiropiešus būt aktīviem (#BeActive) ne tikai Sporta nedēļā, bet visu gadu.

Latvijā Eiropas Sporta nedēļu arī šogad koordinē LSFP. Pērn Latvijā notika vairāk nekā 1100 Eiropas Sporta nedēļas pasākumi, pulcējot kopumā vairāk kā 200 000 dalībnieku.

 

Foto: Publicitātes