Liepājā veiksmīgi aizvadīts XIV Latvijas atklātais ziemas peldēšanas čempionāts

  • 27.01.2018.

Sestdien, 27. janvārī, Liepājā, atpūtas vietā “Beberliņi”, noslēdzās XIV Latvijas atklātais ziemas peldēšanas čempionāts. Šogad sacensību 6 distanču peldējumos no 25 līdz 450 metriem ar laika kontroli startēja 208 dalībnieki no kuriem 34 bija Liepājas roņi. Čempionāta tālākais viesis Davādorjs Šagdarsurens (Davaadorj Shagdarsuren) caur Baltkrieviju uz Liepāju mēroja aptuveni 7 000 kilometru no Mongolijas.

Liepājas ziemas peldētājus apvienojošās biedrības “Veloronis” vadītāja Inga Krivcova pastāstīja, ka tik daudz Liepājas roņu sacensībās piedalās pirmoreiz. “Svētdienās nāk vairāk, bet sacensībās tas ir rekords. Jā, tā ir izaugsme, cilvēki grib piedalīties čempionātā, pelnīt medaļas. Liepājā ir sportiskais gars.”
XIV Latvijas atklātā ziemas peldēšanas čempionāta 450 metru distancē starp visām vecuma grupām tāpat kā pērn visātrākais bija rīdzinieks Jānis Buna, kurš uzlaboja pagājušā gada sniegumu, attālumu nopeldot 7 minūtēs un 13 sekundēs. Arī 200 metrus starp visām vecuma grupām visātrāk nopeldēja Jānis Buna, rezultāts 2 minūtes un 58 sekundes.

100 metru distancē tirumfēja jelgavnieks Aleksandrs Jakovļevs (jr) no ziemas peldēšanas kluba “Jelgavas Roņi” ar laiku 1 minūte 19 sekundes, savukārt 50 un 25 metros absolūti labāko laiku uzrādīja Jaroslavs Proņins (Yaroslav Pronin) no Vitebskas (Baltkrievija), pieveicot distances 25 un 14 sekundēs.

Dāmu konkurencē uzvaras laurus ziemas peldēšanas čempionātā 200 metru distancē plūca Agate Ādiņa no Grobiņas ar laiku 4 minūtes 54 sekundes, 100 metru distancē tirumfēja Kristīne Rāte no Krimuldas novada ar laiku 1 minūte 40 sekundes, 50 metru distanci 36 sekundēs nopeldēja Elīna Pilščikova (Ellina Pilshchikova) no Minskas (Baltkrievija), savukārt 25 metru distancē ar laiku 20 sekundes triumfēja Viktorija Gedroviča no Jelgavas.

Čempionātā dalībnieki sacentās arī komandu stafetēs.

Organizatori bija parūpējušies par vērtīgām pārsteiguma balvām. Šī gada galveno balvu – sacensību atbalstītāja Tallink ceļojuma dāvanu karti – jūras ceļojumu uz Stokholmu ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa laimēja Kristīne Rāte no Krimuldas novada ziemas peldēšanas kluba “Raganas roņi”. Turklāt ar tūrisma inventāra veikala Gandrs atbalstu viens no sacensību dalībniekiem tika pie jauna Meridas velosipēda, kas aizceļoja uz Ventspili Ausmai Klaparei no kluba “Jūras Lauvas”.

Labākie liepājnieki Edmunds Martinsons un Līga Rozenšteina sacensību 50 metru distancēs saņēma dāvanu karti 50 EUR vērtībā no tirdzniecības nama “Kurzeme”.

Visi sacensību dalībnieki pie reģistrācijas saņēma arī starta komplektu ar atbalstītāju veltēm, savukārt godalgoto vietu pārstāvji saņēma organizatoru sarūpētas balvas.

XIV Latvijas atklāto ziemas peldēšanas čempionātu organizēja Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” ar Liepājas pilsētas atbalstu.

Detalizēti sacensību rezultāti ikvienam ir pieejami mājaslapā veloronis.lv.

Foto: Jānis Bitenieks