Liepājā ziemu bauda ar peldēm āliņģī

  • 26.01.2019.

Sestdien, 26. janvārī, aktīvās atpūtas parkā “Beberliņi”, noslēdzās XV Latvijas atklātais ziemas peldēšanas čempionāts. Septītajās ziemas peldēšanas sacensībās Liepājā distanču peldējumos no 25 līdz 450 metriem ar laika kontroli startēja 223 dalībnieki, kā arī 27 jaunie „roņi”, kuri peldēja bez laika kontroles.

 

XIV Latvijas atklātā ziemas peldēšanas čempionāta 450 metru distancē starp  visām vecuma grupām triumfēja viesis no Kaļiņingradas Aleksejs Tsukanovs (Alexey Tsukanov)  ar laiku 7 minūtes 43 sekundes. 200 metrus starp visām vecuma grupām visātrāk nopeldēja jelgavnieks Mihails Petrišins, kura rezultāts bija 2 minūtes un 51 sekunde.

 

100 metru distancē uzvarēja rīdzinieks Pāvels Šišlovs ar laiku 1 minūte 7 sekundes, savukārt 50 metros labāko laiku uzrādīja liepājnieks Romāns Miloslavskis, triumfējot distancē 28,09 sekundēs, bet 25 metros jau otro gadu pēc kārtas dominē Baltkrievijas sportisti. Šoreiz uzvaras laurus plūca Dmitrijs Trusevičs (Dzmitry Trusevich) no Minskas, pieveicot distanci rekordlaikā 17,04 sekundēs.

 

Dāmu konkurencē ziemas peldēšanas čempionāta 200 metru distancē, uzlabojot savu personīgo rezultātu, tāpat kā pērn uzvaras laurus plūca Agate Ādiņa no Grobiņas ar laiku 4 minūtes 48 sekundes. Arī 100 metru distancē, tāpat kā pagājušajā gadā, tirumfēja Kristīne Rāte no Krimuldas novada ar laiku 1 minūte 42 sekundes. 50 metru distanci 32,85 sekundēs visātrāk nopeldēja Olga Šišlova no Rīgas, bet 25 metru distancē labāko laiku uzrādīja Diāna Timermane no Jelgavas, distanci pieveicot 19,75 sekundēs.

 

Čempionātā norisinājās sacensības arī komandu stafetēs, kurās četru dalībnieku grupai vienam pēc otra bija jāpieveic 25 metru distance. Šoreiz uzvaru mājās aizveda rīdzinieki no komandas „Swim4Style”, pieveicot distanci 55,91 sekundē.

 

Organizatori bija parūpējušies par vērtīgām pārsteiguma balvām. Šī gada galveno balvu – sacensību atbalstītāja Tallink ceļojuma dāvanu karti – jūras ceļojumu uz Stokholmu ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa laimēja Anete Vilne no Krimuldas novada ziemas peldēšanas kluba “Raganas roņi”. Turklāt ar tūrisma inventāra veikala Xsports atbalstu viens no sacensību dalībniekiem tika pie jauna velosipēda, kas aizceļoja uz Rīgu Reinim Prēdelim.

 

Jaunākie sacensībās startējušie liepājnieki ar laika kontroli bija Toms Kristians Delveris un Laine Rozenšteina, savukārt labākie liepājnieki 50 metru distancē bija Romāns Miloslavskis un Randa Misāne. Laureāti saņēma dāvanu kartes 25 un 50 EUR vērtībā no tirdzniecības nama “Kurzeme”.

 

Visi sacensību dalībnieki pie reģistrācijas saņēma arī starta komplektu ar atbalstītāju veltēm, savukārt godalgoto vietu pārstāvji saņēma organizatoru sarūpētas balvas.

 

XV Latvijas atklāto ziemas peldēšanas čempionātu organizēja Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” ar Liepājas pilsētas atbalstu.

 

Detalizēti sacensību rezultāti svētdien ikvienam būs pieejami mājaslapā veloronis.lv.

 

Foto: Jānis Bitenieks