Liepājas “roņi” atklās jauno sezonu un ziemas peldēšana atzīta par tautas sportu

  • 08.10.2020.

Svētdien, 11. oktobrī, pulksten 13 Beberliņu ziemas peldvietā tiks atklāta jaunā ziemas peldēšanas sezona Liepājā. Ziemas peldēšana atzīta par tautas sportu.

Tradicionāli, sākot ar oktobri, Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “Veloronis” aicina interesentus ik svētdienu pulksten 13 pulcēties atpūtas vietā “Beberliņi”, pie piedzīvojumu parka “Tarzāns”, uz kopīgām ziemas peldēm. Uz pirmo tikšanos un peldi aicināti gan jau pieredzējušie ziemas peldētāji, gan tie, kuri tikai domā uzsākt rūdīšanos.

Šīs sezonas sākums “roņiem” ir īpašs, jo Latvijas Tautas Sporta Asociācijas (LTSA) valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš 3. oktobra uzrunā, atklājot Latvijas 45. ziemas peldēšanas sezonu Rīgā, klātesošajiem paziņoja, ka LTSA valde 23. septembrī pieņēmusi lēmumu nesen nodibināto Latvijas Ziemas Peldēšanas Federāciju (LZPF) uzņemt par LTSA biedru. Līdz ar to ziemas peldēšana tiek atzīta par tautas sporta veidu.

Pasākuma laikā arī tika apbalvoti iepriekšējās sezonas Latvijas ziemas peldēšanas čempionāta posmu (Jelgavas un Liepājas) kopvērtējuma uzvarētāji. Starp čempioniem arī 11 biedrības “VeloRonis” ziemas peldētāji.

Jaunā sezona ziemas peldētājiem būs neierasta, jo ir atcelta ne tikai ikgadējā Pasaules kausa izcīņa, kas parasti notiek 5 – 6 posmos dažādās valstīs, bet arī lielākā daļa citu starptautisku sacensību. Tomēr roņi ir pārliecināti, ka vismaz Latvijas mēroga sacensības notiks. 7. novembrī Jelgavā norisināsies Latvijas XVII atklātā ziemas peldēšanas čempionāta 1. posms, savukārt 23. janvārī Liepājā plānots čempionāta 2. posms. Roņu kalendārs paredz arī citas ziemas peldētāju aktivitātes visas sezonas garumā.

 

Foto: Publicitātes