Liepājas ziemas peldētāji atklās sezonu

  • 04.10.2018.

Pazeminoties gaisa un ūdens temperatūrai, svētdien, 7. oktobrī, plkst. 13:00 atpūtas vietā “Beberliņi” Liepājas ziemas peldētāji atklās jauno ziemas peldēšanas sezonu. Uz pirmo tikšanos un peldi aicināti gan jau pieredzējušie ziemas peldētāji, gan tie, kuri tikai domā uzsākt rūdīšanos.

 

Jau trešo gadu, sākot ar oktobri, Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs “Veloronis” aicina interesentus ik svētdienu pulksten 13:00 pulcēties atpūtas vietā “Beberliņi”, pie piedzīvojumu parka “Tarzāns”, uz kopīgām ziemas peldēm.

 

Jāatzīmē, ka pagājušā sezonā bija vērojama ļoti liela liepājnieku aktivitāte un vienuviet uz kopīgām peldēm, neskatoties uz laika apstākļiem, svētdienās pulcējās 40 – 70 ziemas peldēšanas interesenti vecumā no 3 – 75 gadiem.

 

Lai pievērstu veselīgam dzīvesveidam un aktīvajai atpūtai arvien vairāk cilvēku, ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas Veselība veicināšanas un Nevalstisko organizāciju projektu konkursā iegūto atbalstu arī šajā ziemas peldēšanas sezonā plānoti tematiskie treniņi. Tematiskajos treniņos arī šogad tiks piesaistīti citi sporta veidu pārstāvji un veselības veicināšanas speciālisti, kas dalīsies savā pieredzē un zināšanās, tādēļ uz treniņiem aicināti ne tikai ziemas peldētāji, bet arī citi interesenti. Ziemas peldētājiem  arī šajā sezonā būs iespēja aukstajā periodā pēc peldes sasildīties pārvietojamā pirtiņā.

 

Biedrība “VeloRonis” sadarbībā ar Liepājas Sporta pārvaldi un pašvaldības administrācijas Vides veselības un sabiedrības līdzdalības daļu ik gadu janvārī atpūtas vietā “Beberliņi” rīko vērienīgas ziemas peldēšanas sacensības. Arī šogad Liepājas ziemas peldētājiem uzticēts rīkot atklāto Latvijas ziemas peldēšanas čempionātu, kas notiks 2019.gada 26.janvārī. Tādēļ ikkatrs, kurš jūt sevī aicinājumu ne tikai rūdīties, bet arī sportisku garu sacensties ar citiem Latvijas, kā arī ārvalstu ziemas peldētājiem, aicināts regulāri pievienoties treniņiem gan atklātos ūdeņos, gan baseinā, pārstāvot Liepājas vārdu Latvijas čempionātā, kā arī citos ziemas peldēšanas pasākumos un sacensībās citviet. Ar sezonas sacensību kalendāru (gan Latvijas, gan starptautisko) var iepazīties biedrības “VeloRonis” mājas lapā veloronis.lv.

 

Svētdien, 7. oktobrī,  sezonu uzsāk arī pārējie Latvijas ziemas peldēšanas entuziasti. Plkst. 11:00 Bulduru pludmalē pie glābšanas stacijas tiks atklāta 43. ziemas peldēšanas sezona. Šo pasākumu organizē biedrība “Latvijas ronis”.