blockimage

Nakts peldējums 2019

2019. gada 28. septembrī

Atbalsta

 
 

NOLIKUMS

1. Mērķis un uzdevums

Apliecināt to, cik interesanta un patīkama ir peldēšana – gan kā veselīga dzīvesveida aktivitāte, gan kā izklaide bērniem un pieaugušajiem.

Piesaistīt maksimāli daudz dalībnieku, kas, startējot vairāku pilsētu izveidotās komandās, vakara garumā vienotos kolektīvā stafetes peldējumā, tādējādi sasniedzot savdabīgu rekordu – visgarāk veikto stafetes peldējumu.

Popularizēt peldēšanu kā aktīva dzīvesveida neatņemamu sastāvdaļu, un pievērst sabiedrības uzmanību drošai atpūtai pie ūdens.

Veicināt jebkāda veida sporta veida klubu sadarbību, sadarbību ar vietējām pašvaldībām, sabiedriskajām un komercorganizācijām.

2. Vieta un laiks

Pasākums notiks 2019. gada 28. septembrī, plkst. 20.00 – Liepājā, LOC Baseins&SPA (Brīvības iela 39).

3. Vadība

“Nakts peldējumu” Liepājā organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” ar Latvijas Sporta federāciju padomes un Liepājas pilsētas atbalstu.

4. Pasākuma programma

 • 18:30 Pasākuma reģistrācijas biroja atvēršana
 • 19:00 – 22:30 Reģistrācija un dalībnieku karšu saņemšana
 • 19:45 Atklāšanas ceremonija, informācija, iesildīšanās
 • 20:00 Starti peldējumiem
 • 23.00 Noslēgums peldējumiem

Atkarībā no pieteikušos dalībnieku skaita pasākuma organizatoriem ir tiesības programmu mainīt, par to paziņojot pasākuma dalībniekiem.

5. Distances

Pasākums notiks trīs distancēs:

 • 25 metru distance;
 • 50 metru distance;
 • 100 metru distance.

Distanču starts – ūdenī atgrūžoties no baseina malas vai ar lēcienu no starta paaugstinājuma.

Distanču finišs – pieskaroties ar roku pie baseina gala sienas.

6. Dalībnieki

Pasākumā var piedalīties jebkuras valsts peldētājs.

Pasākumā var piedalīties neierobežots skaits dalībnieku.

Pasākumā piedalās dalībnieki, kuri ir reģistrēti pasākumam.

Pasākuma dalībniekiem, kuri jaunāki par 16 gadiem, nepieciešama vecāka, aizbildņa vai pilnvarotās personas klātbūtne pasākumā un reģistrācijā klātienē.

7. Iepriekšējā pieteikšanās pasākumam internetā

No 2. līdz 27. septembra plkst 22:00 iepriekšējā pieteikšanās internetā tiek veikta mājaslapā naktspeldejums.lv, kur tiek aizpildīta “Nakts peldējuma Liepājā” pieteikuma forma.

Piesakoties pasākumam internetā, dalībnieks apņemas arī reģistrācijā klātienē 28. septembrī uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un dalībnieku sarakstā ar savu parakstu apliecina:

 • piekrišanu pasākuma nolikumam;
 • sava veselības stāvokļa atbilstību peldēšanai baseinā;
 • personīgu atbildību par savu veselības stāvokli pasākuma laikā.

8. Reģistrācija pasākumam klātienē

Pasākuma dienā, 28. septembrī, no pulksten 19.00 līdz 22.30 reģistrācija tiek veikta klātienē reģistratūrā LOC Baseins&SPA (Brīvības iela 39, Liepāja).

Reģistrējoties pasākumam klātienē dalībnieks:

 • apņemas uzrādīt personu apliecinošu dokumentu;
 • aizpilda pasākuma dalības pieteikuma anketu*.

Aizpildot pasākuma dalības pieteikuma anketu, dalībnieks ar savu parakstu apliecina:

 • piekrišanu pasākuma nolikumam;
 • sava veselības stāvokļa atbilstību peldēšanai baseinā;
 • personīgu atbildību par savu veselības stāvokli pasākuma laikā;
 • ka apņemas ievērot peldbaseina iekšējos kārtības noteikumus.

*Pasākuma dalībniekiem, kuri jaunāki par 16 gadiem, nepieciešama vecāka, aizbildņa vai pilnvarotās personas klātbūtne pasākuma un reģistrācijā klātienē.

9. Dalības maksa

Pasākums dalībniekiem ir bez maksas.

10. Pasākumā iekļauts

 • baseins ar 6 peldceliņiem;
 • atraktīvs pasākuma vadītājs un dzirkstoša mūzika;
 • profesionāla glābēja uzraudzība;
 • mantu glabātuve pasākuma vietā;
 • profesionāli fotogrāfi pasākuma laikā;
 • apliecinājums par dalību pasākumā.

11. Pasākuma norise

 • Lai stafetes peldējums izdotos, ir būtiski ievērot tā nepārtrauktību, tāpēc ikviens dalībnieks aicināts ierasties peldbaseinā vismaz 30 minūtres pirms izvēlētā peldējuma laika perioda. Piemēram, ja esi reģistrējies peldējumam laika posmā no plkst. 21:00 – 21:30, gaidām Tevi baseinā no plkst. 20:30;
 • Katrs dalībnieks saņems aproci vai cita veida identifikatoru ar unikālu numuru, kas būs jāuzrāda veicot peldējumu (pēc peldējuma) un apmaiņā pret kuru varēs saņemt apliecinājumu par dalību Nakts peldējumā;
 • Dalībnieku pulcēšanās tiks organizēta peldbaseina tribīnēs, uz kurām varēs varēs nokļūt caur ģērbtuvēm. Pulcēšanās tribīnēs notiks brīvā veidā – grupējoties pa 10 cilvēkiem. Katru grupu līdz startam pavadīs brīvprātīgie palīgi. Lai viss noritētu raiti, aicinām ievērot tiesnešu un palīgu norādījumus un aicinājumus;
 • Izvēlēto stafetes posmu Tu vari veikt jebkurā stilā. Arī ātrums nav būtisks – mūsu mērķis ir kopīgi nopeldētie metri, nevis laiks, tāpēc izbaudi šo brīdi patīkamā peldē. Stafetes etapa maiņa (lēkšana ūdenī) ir jāuzsāk tikai pēc tam, kad iepriekšējais dalībnieks pieskāries finiša sienai. Ja nevēlies lēkt no starta paaugstinājuma, droši vari izmantot iespēju iekļūt peldbaseinā pa malā pieejamām trepēm;
 • Vienā peldceliņā vienlaicīgi drīkst atrasties tikai viens dalībnieks. Vienlaikus ir pieļaujami sekojoši izņēmumi: 1) mazi bērni drīkst startēt vecāku pavadībā; 2) ir saņemta organizatoru un/vai tiesnešu atļauja;
 • Stafetes peldējums norisināsies 4 peldceliņos, baseina 2 peldceliņi būs pieejami iepeldēšani un atpeldēšanai. Šajos celiņos ir stingri aizliegts lēkt no starta blokiem. Tāpat aicinām cienīt vienam otru un izturēties draudzīgi gan ūdenī, gan ārpus tā.

12. Uzvarētāja noteikšana

Uzvarētājs ir ikviens, kurš ir piecēlies pats un piecēlis citus.

Iespējamas organizatoru pārsteigumu balvas dalībniekiem, kuri būs startējuši gan “Nakts peldējumā”, gan “Nakts Velobumā”.

13. Diploms

Ikviens dalībnieks saņems apliecinājumu ar peldējuma distancē pavadīto laiku.

14. Dalībnieku drošība

Dalībnieku drošībai pasākuma vietā nodrošināts glābējs.

Aizliegts pirms peldēšanas lietot stimulējošus medikamentus, alkoholu.

Dalībniekiem obligāti jāiepazīstas un jāievēro pasākuma drošības noteikumi. Dalībnieks apņemas necelt nekāda veida pretenzijas pret pasākuma organizatoriem iespējamo traumu gadījumā, kas radušās paša dalībnieka vainas, apstākļu nenovērtēšanas vai pārslodzes dēļ.

Ja dalībnieks redz, ka noteikumi netiek ievēroti, ieteicams brīdināt dalībnieku, kā arī skatītāju, kurš pārkāpj noteikumus un/vai paziņot par to pasākuma organizatoriem.

Peldot, iekāpjot un izkāpjot no baseina, jāuzmanās no baseina gala un sāna sienām, lai sevi nesavainotu.

15. Dalībnieku apģērbs

Apģērbs – parasts peldēšanas peldkostīms, peldbikses, peldbrilles, peldcepure.

16. Rezultāti

Dalībnieku vārds, uzvārds un rezultāts tiks publicēti mājaslapas naktspeldejums.lv pasākuma rezultātu sadaļā.

17. Reklāma

Piesakoties pasākumam, dalībnieki apliecina, ka piekrīt pasākuma laikā uzņemto fotogrāfiju un videomateriālu izmantošanai pasākuma organizatoru vajadzībām.

18. Pasākuma nolikums un, tā izmaiņas

Tiesnešu kolēģijai kopā ar organizatoru ir tiesības izlemt jautājumus, kuri nav minēti pasākuma nolikumā, kā arī, iepriekš nebrīdinot dalībniekus, veikt izmaiņas šajā nolikumā.

Organizatori nenes atbildību par dalībnieku nolikuma nezināšanu un neievērošanu.

Pasākuma dalībnieks viennozīmīgi piekrīt šim nolikumam un apņemas to ievērot.

Pēdējās izmaiņas šajā nolikumā veiktas 19.08.2019.

19. Personas datu aizsardzība

Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” kā pasākuma organizators ciena pasākuma dalībnieku privātumu.

Datu pārzinis ir Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” , adrese: Siguldas iela 19-41, Liepāja, LV-3401.

Piesakoties pasākumam, dalībnieks piekrīt savu personas datu apstrādei pasākuma organizēšanas vajadzībām. Pasākuma rezultātu objektīvai nodrošināšanai ir nepieciešams norādīt dalībnieka vārdu, uzvārdu, dzimumu, dzimšanas datus un izvēlēto distanci. Citi dati iesniedzami brīvas izvēles kārtībā.

Publiski redzamajos rezultātos ir redzams dalībnieka izvēlētā distance, vārds, uzvārds un rezultāts. Ja dalībnieks nevēlas tikt uzrādīts publiski redzamajos sarakstos, viņam par to jāinformē pasākuma organizators uz e-pastu info@veloronis.lv. Šajā gadījumā publiski redzamajos sarakstos dalībnieks tiks norādīts kā “Anonīms”. Anonīms dalībnieks nevar pretendēt un atsakās no jebkādām balvām, kas tiek pasniegtas pasākuma dalībniekiem.

Jebkurā brīdī pasākuma dalībniekam ir iespēja pieprasīt dzēst vai veikt labojumus savas personas datos.

Pasākuma dalībnieki, piesakoties pasākumam, piekrīt pasākuma laikā uzņemto foto un videomateriālu izmantošanai pasākuma organizatora vajadzībām, tai skaitā, bet ne tikai publicēšanai mājaslapā veloronis.lv, medijos un sociālajos portālos.

Dalībnieks, piesakoties pasākumam, norāda savu e-pastu, tas tiek iekļauts dalībnieku datu bāzē ar nolūku informēt dalībnieku par jaunumiem vai izmaiņām pasākuma informācijā, kā arī citās norisēs. No jaunumu saņemšanas jebkurā brīdī dalībniekam ir iespēja atrakstīties, sūtot savas vēlmes uz e-pastu info@veloronis.lv.

KONTAKTI:

veloronis@veloronis.lv

Inga Krivcova +371 26324104

Margarita Teivāne +371 29748164