Pavasarīgos laikapstākļos aizvadītas sacensības ziemas peldēšanā

  • 26.01.2020.

Pavasarīgos laikapstākļos sestdien, 25. janvārī, atpūtas vietā “Beberliņi” norisinājās XVI Latvijas atklātā ziemas peldēšanas čempionāta 2.posms. Šogad Liepājas sacensību 7 distanču peldējumos no 25 līdz 450 metriem ar laika kontroli 247 peldējumos startēja 135 dalībnieki, no kuriem 124 bija Latvijas roņi. Ārzemju dalībnieki un līdzjutēji bija mērojuši ceļu uz Liepāju no Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas un Vācijas.

Savukārt iespēju izmēģināt ziemas peldēšanu 4,5 grādus siltajā ūdenī bez laika kontroles, savā ritmā, izmantoja 16 “roņi”, un 12 jaunie “roņi”, kuri tikai iegremdējās atsevišķi izveidotajā mazajā baseinā. .

Lai sniegtu apmeklētājiem plašākas iespējas interesanti pavadīt brīvo laiku, šogad pirmo reizi ziemas peldēšanas čempionāta laikā atpūtas vietā „Beberliņi” norisinājās arī vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Apmeklētāji no aptuveni 15 tirgotājiem varēja iegādāties gan karstos ēdienus un dzērienus, gan dažādus kulinārijas izstrādājumus, medus produkciju, garšvielas, tējas, vietējos vīnus, kā arī siltas šalles, cepures un citus rokdarbus.

Sacensības Beberliņu ūdenskrātuves speciāli izveidotā 5 celiņu baseinā norisinājās septiņās pamatdisciplīnās: 25m brasā, 25m tauriņstilā, 50m brīvajā stilā, 100m brasā, 200m un 450m brīvajā stilā, klubu jauktajā stafetē 4x25m, kā arī divās papildus disciplīnās – jauno roņu un roņu distancēs. Sacensības Liepājā bija arī XVI Latvijas ziemas peldēšanas čempionāta 2.posms. 1.posms norisinājās novembra sākumā Jelgavā.

Dalībnieki pēc peldes varēja sasildīties divās pirtiņās un karsta ūdens baļļā, kā arī atjaunot enerģiju ar bezmaksas tēju un zupu. Paralēli peldēšanas sacensībām, organizatori piedāvāja vairākas bezmaksas atrakcijas bērniem, savukārt par simbolisku samaksu bija pieejamas nelielas izjādes ar poniju, kā arī bezmaksas iespēja nofotografēties īpašā “fotokastē”.

Liepājas posma 450 metru distancē divu peldētāju konkurencē triumfēja rīdzinieks Jānis Buna ar laiku 7 minūtes 42 sekundes, kas ir par sekundi ātrāk nekā pagājušā gada šīs distances uzvarētāja sasniegtais laiks. 200 metrus starp visām vecuma grupām no 14 peldētājiem visātrāk veica rīdzinieks Pāvels Šislovs, kura rezultāts bija 2 minūtes un 37 sekundes un kurš pagājušajā gadā uzvarēja Liepājas posma 100 metru distancē.

100 metru distancē 28 peldētāju konkurencē uzvarēja jelgavnieks Mihails Petrišins ar laiku 1 minūte 32 sekundes, savukārt 50 metros labāko laiku no 51 peldētājiem uzrādīja rīdzinieks Gundars Lapše, triumfējot distancē 28,16 sekundēs, bet 25 metros dominēja “Jelgavas roņu” pārstāvji – 25 metru brasa distancē no 59 peldētājiem Oļegs Jagovdiks ar laiku 16,93 sekundes, bet 25 metru tauriņstila distancē 21 peldētāju konkurencē Dmitrijs Žigunovs, pieveicot distanci rekordlaikā – 12,34 sekundēs.

Dāmu konkurencē kā vienīgā ziemas peldēšanas čempionāta 450 metru pārstāve piedalījās rīdziniece Gunta Ostrovska, kura distanci nopeldēja 12 minūtēs un 29 sekundēs. Savukārt divu pērno gadu uzvarētāja 200 metros Agate Ādiņa no Grobiņas uzlaboja savu rezultātu, tomēr peldējuma beigu daļā piekāpās otrai distances peldētājai Krievijas pārstāvei Jūlijai Arbuzovai (Yuliya Arbuzova) no Maskavas, kura distanci pieveica par 1,46 sekundēm ātrāk – 4 minūtēs 33 sekundēs. Arī 100 metru distancē no 8 sportistēm visātrākā bija mūsu kaimiņvalsts peldētāja Merilina Metsalu no Igaunijas galvaspilsētas ar laiku 1 minūte 54 sekundes. 50 metru brīvā stila distancē piedalījās 21 dalībniece, bet ātrākā ar laiku 34,15 sekundes bija Viktorija Gedroviča no Jelgavas, kura arī uzvarēja 25 metru brasa distancē 10 peldētāju konkurencē ar laiku 16,42 sekundes. Jelgavas sportistes dominēja arī 25 metru brasa distancē, kur no 40 peldētājām ātrāko laiku uzrādīja Diāna Timmermane, distanci pieveicot 19,36 sekundēs.

Čempionātā norisinājās sacensības arī komandu stafetēs, kurās četru dalībnieku grupai vienam pēc otra bija jāpieveic 25 metru distance. Tāpat kā pagājušā gada sacensībās Liepājā, uzvaru mājās aizveda rīdzinieki no komandas „Swim4Style”, pieveicot distanci 55,84 sekundē.

Kā norāda organizatori, tad visu distanču dalībnieki saņēma starta komplektus ar Eguesta Latvija atbalstu gādāto pārtiku un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas suvenīrus. Ikviens ziemas peldēšanas čempionāta dalībnieks pēc peldes savā īpašumā ieguva unikāla dizaina medaļu. Savukārt visu distanču ātrākie saņēma dažādus labumus no sacensību atbalstītājiem, bet laureāti 25 metros brasā un tauriņstilā, kā arī 50 metros brīvajā stilā tika papildus apbalvoti arī ar naudas balvām.

Organizatori bija parūpējušies arī par vērtīgām pārsteiguma balvām. Šī gada galveno balvu – sacensību atbalstītāja Tallink ceļojuma dāvanu karti – jūras ceļojumu uz Stokholmu ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa laimēja Aleksandrs Mihailenko no Jelgavas. Turklāt ar tūrisma inventāra veikala Xsports atbalstu viens no sacensību dalībniekiem tika pie jauna velosipēda, kas aizceļoja uz Jelgavu Dmitrijam Žigunovam.

Īpašas pārsteiguma balvas 25 un 50 EUR vērtībā no tirdzniecības nama “Kurzeme” saņēma jaunākais sacensībās startējušais liepājnieks ar laika kontroli – 11 gadīgā Helēna Reinfelde, kā arī vecākais dalībnieks – Dagnijs Kadziševskis (77 gadi), savukārt labākie liepājnieki 50 metru distancē bija Artis Mierkalns un Randa Misāne.

Pasākumu organizēja Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs “VeloRonis” ar Liepājas pilsētas atbalstu. Vairāk informācijas par ziemas peldēšanu, treniņiem un sacensībām pieejama mājaslapā veloronis.lv.

Foto: Jānis Bitenieks