Peldot un orientējoties pilsētvidē, aizvadīti Eiropas Sporta nedēļas nogales nakts pasākumi

  • 29.09.2019.

Eiropas Sporta nedēļas nogales aicinājumam būt fiziski aktīvākiem un arī veselākiem 27. un 28. septembrī atsaucās pustūkstotis liepājnieku, kas, peldot un orientējoties pilsētvidē, piedalījās trīs nedēļas nogales pasākumos Liepājā.

Eiropas Sporta nedēļa šogad svin piecu gadu jubileju. Aktivitātes norisinājās visā Latvijā dienā un naktī, ūdenī un svaigā gaisā, stadionos un pļavās, pilsētās un reģionos. Eiropas Sporta nedēļas lielajiem pasākumiem notika iesildīšanās ar Olimpisko dienu skolās un Latvijas orientēšanās nakts sacensībām, bet 28. septembrī visā Eiropā notika sporta nedēļas galvenais notikums – #BeActive Sporta un fitnesa nakts, lai netradicionālā veidā izbaudītu sportiskas aktivitātes, kas Latvijā vienlaikus tumsas aizsegā norisinājās vairākās pilsētās.

Piektdienas, 27.septembra, vakarpusē pie LOC Manēžas tika dots starts Latvijas orientēšanās nakts sacensībām, kurās dalībnieki pārvietojoties kājām ar mobilo aplikāciju varēja vākt punktus un atzīmēties kontrolpunktos.

Rezultāti vērtēšanas grupās:

  • OPEN grupā – 1. vieta komandai “Vitamīni”, 2. vieta komandai “airBaltic Pilot Academy”, 3. vieta komandai “Max Fury”;
  • Sieviešu grupā – 1. vieta komandai “BANGA”, 2. vieta komandai “Villainis izgājis pastaigā”, 3. vieta “SKRĒJIENĀ”;
  • Ģimeņu grupā – 1. vieta komandai “Gājputni”, 2. vieta komandai “Brunavieši”, 3.vieta “Ašās pēdas”;
  • Veterānu grupā – 1. vieta komandai “Durbes bizoņi”, 2. vieta komandai “SICPUK”;

Sestdienas, 28. septembra, vakarpusē pie LOC Baseins&SPA startēja vienlaicīgi divi pasākumi – nebijušas velorogaininga sacensībās Liepājā “Nakts Velobums” pilsētvidē un “Nakts peldējums” telpās, kas norisinājās vienlaicīgi vairākās Latvijas pilsētās.

Sestdienas pasākuma atklāšanā klātesošos priecēja īpaši šim notikumam sagatavoti urbānā sporta paraugdemonstrējumi no Liepājas ekstrēmā sporta biedrības “RAVE team”, kā arī turpinājumā dalībniekiem bija iespēja bez maksas veikt sirds veselības riska faktoru mērījumus.

Velorogaininga sacensību “Nakts Velobums” rezultāti vērtēšanas grupās:

  • OPEN grupā – 1. vieta komandai “Papucīši”, 2. vieta komandai “Ciskas Iespiež Pedāļus”, 3. vieta komandai “Power House”;
  • Sieviešu grupā – 1. vieta komandai “Vējšs pedāļos”, 2. vieta komandai “senseji”, 3. vieta “Lieliskais četrinieks”;
  • Ģimeņu grupā – 1. vieta komandai “3B”, 2. vieta komandai “Fiksie”, 3. vieta “Brunavieši”.

Eiropas Sporta nedēļai veltītos nakts pasākumus Liepājā organizēja veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un Latvijas Peldēšanas federāciju ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Liepājas Olimpiskā centra un Liepājas pilsētas atbalstu.

Plašāka informācija par pasākumiem un rezultāti mājaslapas veloronis.lv sadaļā “Sporta nedēļa”.

Foto: Jānis Bitenieks