Turpinās pieteikšanās Latvijas ziemas peldēšanas čempionātam

  • 16.01.2018.

27. janvārī, atpūtas vietā “Beberliņi”, pirmoreiz Liepājā norisināsies XIV Latvijas atklātais ziemas peldēšanas čempionāts, kas līdz šim notika Rīgā un Jūrmalā. Šobrīd čempionātam reģistrējušies jau 103 dalībnieki no 26 Latvijas pilsētām un novadiem, kā arī pa vienam dalībniekam no Mongolijas un Vācijas. Reģistrācija čempionātam mājaslapā veloronis.lv turpināsies vēl līdz 22. janvārim.

Atgādinām, ka sacensībās var piedalīties 200 dalībnieku, sasniedzot šo skaitu pieteikumu pieņemšana var tikt pārtraukta.

Čempionāts norisināsies astoņās distancēs (no 25m līdz pat 450m peldējumos, kā arī klubu sacensības stafetē 4x25m). Čempionāta atklāšana notiks 27. janvārī plkst. 12:00.

Gatavojoties čempionātam un stiprinot tradīcijas, naktī no ceturtdienas uz piektdienu Beberliņu ūdenskrātuves ziemeļu daļā –, pie piedzīvojumu parka „Tarzāns” plkst. 00:00 ikviens interesents aicināts pievienoties ziemas peldētājiem uz kopīgu nakts peldi āliņģī. Cilvēki visā pasaulē tic, ka ūdens šajā brīdī ir īpaši svēts un enerģētiski spēcīgs.

Ziemas peldēšanas čempionāta mērķis ir pulcināt Latvijas un starptautiskos ziemas peldētājus, turpinot ikgadējo tradīciju – popularizēt norūdīšanos un ziemas peldēšanu iedzīvotāju vidū, aktivizēt jau esošo ziemas peldētāju klubu darbību, kā arī sadarbību starp tiem, vietējām pašvaldībām, sabiedriskajām un komercorganizācijām.

Kā jau ierasts, arī šogad Liepājas ziemas peldētāji pulcējas Beberliņu ūdenskrātuves ziemeļu daļā –, pie piedzīvojumu parka „Tarzāns” un arī čempionāts norisināsies šajā vietā.

Pasākumu organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs “VeloRonis” sadarbībā ar Sporta pārvaldi un Vides veselības un sabiedrības līdzdalības daļu.

Sacensību laikā būs iespējams ne tikai atbalstīt “roņus”, bet arī izvizināties ar ponijiem un piedalīties dažādās atrakcijās. Ja laika apstākļi būs piemēroti dažādiem ziemas sporta veidiem, tad gleznainajā mežu ielokā būs iespējams gan slidot, gan slēpot.

Vienlaikus šajā dienā, 27. janvārī, Liepājā norisināsies arī Stinšu svētki.