Velobraucējus aicina krāt kilometrus vairāku mēnešu izaicinājumā

  • 14.04.2023.

Šogad, 15. aprīlī, vienlaicīgi ar komandu velorogaininga sacensībām “Velobums” tiks sāktas virtuālā izaicinājuma sacensības “Veloaktīvs 2023”. Dalībnieki jaunās aktīvās velosezonas izaicinājumā aicināti veidot komandas un kopā krāt ar velosipēdiem nobrauktos kilometrus vairāku mēnešu garumā līdz 29. septembrim. Rīkotāji aicina dalībniekus iepazīties ar izaicinājuma sacensību nolikumu mājaslapā veloronis.lv/veloaktivs.

 

Izaicinājums “Veloaktīvs 2023” ir komandu riteņbraukšanas sacensības, kur dalībnieki individuāli pārvietojoties ar velosipēdu krāj kilometrus komandas kopējam rezultātam. Mērķis ir savākt pēc iespējas lielāku kilometru kopskaitu. Uzvarētājkomanda tiek noteikta katrā vērtēšanas grupā atsevišķi, ņemot vērā katras komandas dalībnieku kilometru kopsummu.

 

“Izaicinājumu rīkojam komandās, lai viens otru vairāk iedrošinātu pārvietoties ar velosipēdu ikdienā. Bet tas nenozīmē, ka dalībniekiem jābrauc tikai grupā – veloaktīvie var braukt arī individuāli. Galvenais, ka aktivitātes sāktas vai pabeigtas Liepājas valstspilsētas teritorijā un veiksmīgi reģistrētas platformas distantrace.com izaicinājumā “Veloaktīvs 2023”.

Nepilnu pusgadu ilgās sacensības esam sadalījuši vairākos starpfinišos, kuros komandas var sacensties par balvām neatkarīgi no rezultāta iepriekšējā starpfinišā vai kopvērtējumā. Ceram, ka šī kārtība un apbalvošana starpfinišos, kā arī sezonas noslēgumā, riteņbraucējiem radīs motivāciju pievienoties izaicinājuma dalībnieku pulkam arī, piemēram, vasaras vidū, lai sacenstos par rezultātu kā starpfinišos, tā sezonas kopvērtējumā,” ar izaicinājuma sacensībām iepazīstina Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju kluba “VeloRonis” valdes priekšsēdētāja Inga Krivcova.

 

Izaicinājuma sacensībām interesenti var pievienoties jebkurā brīdī platformā distantrace.com. Izaicinājums ilgs no 2023. gada 15. aprīļa plkst.12.30 līdz 29. septembra plkst.22.00.

 

Izaicinājuma vērtēšana notiks starp vairākām grupām:

 

  • Jauno ģimeņu – dalībnieki komandās līdz 5 cilvēkiem, vismaz viens bērns līdz 7 gadu vecumam, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
  • Ģimeņu – dalībnieki komandās līdz 5 cilvēkiem, vismaz viens bērns līdz 14 gadu vecumam, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
  • OPEN – dalībnieki komandās līdz 5 cilvēkiem, vecāki par 14 gadiem, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
  • Veterānu – dalībnieki komandās līdz 5 cilvēkiem, visi vecumā virs 50 gadiem.

 

Izaicinājumu rīko Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” ar Liepājas valstspilsētas atbalstu.

 

Plašāka informācija un “Veloaktīvs 2023” izaicinājuma sacensību nolikums mājaslapā veloronis.lv.

 

Izaicinājuma programma:

 

15. aprīlis – velorogaininga sacensību “Velobums” norises vietā (bērnu rotaļu laukumā Jūrmalas parkā, Liepājā)

  • 10.30 – 11.30 Reģistrācijas palīdzība, atbildes uz jautājumiem par Izaicinājumu
  • 12.00 Atklāšanas ceremonija, informācija
  • 12.30 Izaicinājuma starts

 

4. jūnijs – 1. starpfinišs (par pirmajām 50 dienām)

25. jūlijs – 2. starpfinišs (par periodu no 51. līdz 100. dienai)

14. septembris – 3. starpfinišs (par periodu no 101. līdz 150. dienai)

 

29. septembris – velorogaininga sacensību “Nakts Velobums” norises vietā (skvērā pie “Čili Pizza” Stendera ielā)

  • 22.00 Izaicinājuma finišs
  • 23.00 Izaicinājuma uzvarētāju apbalvošana un pasākuma noslēgums

Foto: Sense Media