“Velobumā” tiks dots starts “Liepājas velo vasarai” un citiem velo izaicinājumiem Liepājā

  • 17.05.2018.

Pēc divām nedēļām, 1. jūnijā, sāksies “Velo-redeles” tradicionālais izaicinājums “Liepājas velo vasara 2018”, kurā riteņbraucēji līdz 1. septembrim varēs krāt un salīdzināt nobrauktos kilometrus. Savukārt šogad lielais velo izaicinājumu starts, apvienojoties vairākām riteņbraukšanas un sporta organizācijām, tiks dots “Velobumā” 31. maijā pie Liepājas Olimpiskā centra.

“Vasara ir aktīvākais laiks, kad ikdienā pārvietoties ar velosipēdu. Jā, noteikti,” apgalvo Mārtiņš Zālītis, biedrības „Velo-Redele” projektu vadītājs, „mūsu organizētais izaicinājums “Liepājas velo vasara 2018” veicina velosipēdu izmantošanu ikdienā, jo tādējādi panākam vairākus labumus vienlaicīgi – uzlabojas iedzīvotāju veselība, samazinās vides piesārņojums, kā arī mazinās autotransporta plūsma. Turklāt brauciens ar velosipēdu ikreiz arī sagādā pozitīvisma devu.”
Dalībniekam, reģistrējoties izaicinājumam “Liepājas velo vasara 2018”, ir jāveic divas vienkāršas darbības. Pirmkārt, jāiepazīstas ar izaicinājuma nolikumu, kā arī jāaizpilda reģistrācijas anketu biedrības mājaslapā velo-redele.lv. Otrkārt, jāpievienojas Endomondo izaicinājumam un jāuzstāda aplikācija viedtālrunī vai kādā citā viedajā ierīcē, lai to ieslēgtu ikreiz pirms doties velobraucienā. Endomondo aplikācija nobraukto attālumu saskaitīs un publicēs lietotāja profilā, kā arī parādīs ieņemto vietu pārējo izaicinājuma dalībnieku konkurencē.

“Kopumā katrs pats brauc kad, kur un cik daudz vēlas. Lai gan izaicinājuma kopvērtējumā ir arī iespēja tikt pie papildus punktiem, kuri summēsies ar kilometru ieskaitē iegūtajiem. Dalībnieki Liepājā, atrodot dažādas iezīmētas vietas, var nofotografēties un attēlus pievienot braucienam, par tiem saņemot papildus kopvērtējuma punktus,” ieintriģē Mārtiņš. Organizators arī norāda, ka dalībnieki var piedalīties papildus balvu izlozē, kurā nav jābūt pirmajam, bet trīs mēnešu laikā ar velosipēdu jānobrauc vismaz 250 kilometru un jāierodas uz izaicinājuma noslēguma pasākumu. Iepriekšējos gados lielākā daļa balvu tika izlozētas starp dalībniekiem, kas netika līdz godalgotajām vietām.

31. maija vakarpusē biedrības “Velo-redele”, “VeloRonis”, riteņbraukšanas klubs “Liepāja” un Liepājas pilsēta aicina riteņbraucējus pievienoties lielajam startam “Liepājas velo vasarai” un citiem velo izaicinājumiem pasākumā “Velobums”.

Pasākuma dalībnieki no pulksten 18:30 pulcēsies Liepājas Olimpiskā centra stāvlaukumā, lai tālāk dotos kopīgā braucienā uz Karostas cietumu, kura pagalmā ikviens pie tējas varēs tikties ar līdzīgi “velo” domājošajiem, kā arī uzzināt Liepājas velobraucēju aktualitātes un iedvesmas stāstus. “Velobumā” skanēs mūzika un to vadīs enerģiski pasākuma vadītāji, kā arī tā noslēgumā norisināsies LOC Baseins&SPA ieejas karšu izloze.

Liepājas velo pasākumu organizatori priecājas par jauniem velobraucējiem, kuri izvēlas auto aizstāt ar velosipēdu kaut vai pāris reizes nedēļā.

Plašāka informācija par izaicinājumu “Liepājas velo vasara 2018” pieejama mājaslapā velo-redele.lv, bet par “Velobumu” mājaslapas liepaja.lv sadaļā “Veselība”, kā arī Facebook notikumā – “Velobums”.