Ziemas peldēšanas sacensībām pieteikušies jau 95 dalībnieki

  • 15.01.2016.

Ziemas peldēšanas sacensībām “Liepājas VeloRoņa kauss 2016”, kas norisināsies sestdien, 23.janvārī, atpūtas vietā “Beberliņi” pieteikušies jau 95 dalībnieki no 16 Latvijas pilsētām un novadiem. Jaunākā šobrīd reģistrējusies sacensību dalībniece ir tikai 10 gadus veca, pieredzējušākā –  73.
Pieteikušies dalībnieki no Aizputes, Grobiņas, Saldus, Talsiem, Tukuma, Raganas, Ventspils, Jelgavas, Rīgas, Ropažiem, Carnikavas, Ogres, Raganas, Jūrmalas, Ozolniekiem, un, protams, Liepājas. Kā liecina šobrīd apkopotie dati, Liepāju sacensībās pārstāvēs 14 dalībnieki.

Sacensībām pieteikušies tādi Latvijā un ārpus tās robežām pazīstami ziemas peldētāji kā pasaules vicečempions Raitis Gultnieks no Ropažiem, ziemas peldētāja ar vairāk kā 20 gadu stāžu un piecu pasaules čempionātu dalībniece Līga Saulīte no Carnikavas, Starptautiskās ziemas peldētāju asociācijas valdes loceklis jelgavnieks Aleksandrs Jakovļevs, pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs aizputnieks Juris Andžāns, kā arī jūrmalnieks Gustavs Zālītis, kurš atklātā jūrā nopeldējis 38 kilometrus no Kolkas līdz Roņu salai un ieguvis zelta medaļu pasaules čempionātā Jūrmalā 450 m peldējumā.

Ziemas peldēšanas sacensības sāksies 23. janvārī pulksten 12:00, dalībnieku akreditācija sacensību vietā sāksies no plkst. 10:30. Reģistrēties sacensībām būs iespējams arī sacensību dienā klātienē, taču maksa par dalību būs dubulta.

Jaunajiem ‘roņiem’, kuri nestartēs sacensību disciplīnās ar laika kontroli, būs pieejams atsevišķs āliņģis, kura dziļums nepārsniegs 1,80m.

Kā norāda ziemas peldēšanas atklātā čempionāta organizatori, tad visu distanču dalībnieki saņems starta komplektu ar atbalstītāju veltēm, bet maksas distanču dalībnieki piedalīsies loterijā, kurā būs iespējams vinnēt velosipēdu.

Paralēli peldēšanas sacensībām āliņģī, organizatori piedāvās vairākas bezmaksas atrakcijas bērniem, savukārt par simbolisku samaksu būs pieejamas nelielas izjādes ar poniju. Ja laikapstākļi būs piemēroti ziemas sporta aktivitātēm, ikviens ziemas peldētāju līdzjutējs aicināts ņemt līdz slēpes un slidas un izmantot iespēju sportiski pavadīt laiku kopā ar ģimeni, draugiem un domubiedriem.

Dalībnieki pēc peldes varēs sasildīties divās pirtiņās un karstā ūdens baļļā, visiem, arī apmeklētājiem, būs pieejama bezmaksas tēja, kā arī būs iespējams iegādāties uz ugunskura vārītu zupu. Apmeklētājiem būs atvērta būs arī BB wakepark kafejnīca.

Detalizētāka informācija un sacensību nolikums pieejams mājaslapā veloronis.lv .

“Liepājas VeloRoņa kausu” organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs “VeloRonis” ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes un Vides un sabiedrības līdzdalības daļas atbalstu.